Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.
Porady

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – nowa, dostępna metoda

Leczenie kanałowe pod mikroskopem sprzyja szybkiemu pozbyciu się problemu próchnicy. Precyzja i wysoka jakość sprzętu wzbudzają coraz większe zainteresowanie dentystów. Dlaczego? Ile kosztuje standardowe leczenie kanałowe i czym różni się od nowej, mikroskopowej metody? Czy ból po leczeniu kanałowym to normalność?


NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE ? Z CZEGO WYNIKA?

Na czym polega leczenie kanałowe i gdzie znajduje się jego źródło? Niestety większość zabiegów wynika z zaniedbań higienicznych. Duża ilość cukru powoduje próchnicę, która doprowadza do zapalenia miazgi. Taki stan może być też wynikiem złamania zęba, pęknięć lub nocnego zgrzytania zębami (bruksizmu).

O konieczności leczenia komunikują sygnały bólowe oraz nieprzyjemny, gnilny zapach z ust – pojawia się wskutek rozpadu miazgi. Dentysta, który proponuje leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwoli przejść każdy etap zabiegu w poczuciu komfortu.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM POD MIKROSKOPEM A ODCZUWANIE BÓLU.Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym (inaczej dewitalizacja) może sprawiać ból. Ustępuje od u większości pacjentów w ciągu kilku godzin. Niepokojąco długa ilość czasu wymaga powrotu do stomatologa. Paraformaldehyd to substancja nakładana przez dentystę na nerw miazgi w celu jej uśmiercenia – na tym polega zatruwanie.

Dopiero po takim działaniu możliwe jest wstawienie wypełnienia i dalsze czynności. Leczenie kanałowe zęba to kilka konkretnych kroków, które przywracają pełne zdrowie.

CZY LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM BOLI?

Czy leczenie kanałowe boli pomimo znieczulenia? W starym sposobie leczenia ból jest naturalny przede wszystkim przy dewitalizacji. Nie da się go uniknąć, ale można przeczekać. Ból zęba po leczeniu kanałowym przez mikroskop nie występuje w znanej nam postaci – pojawia się jedynie lekko nieprzyjemne uczucie na obszarze migdałków.

Tradycyjne leczenie jest niestety mniej komfortowe dla pacjenta. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przyda się każdemu, ale szczególnie warto polecić to osobom o nadmiernej wrażliwości jamy ustnej i dużym lęku przed dentystami.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? RÓŻNICA CZASU

Kiedy przygotowujemy się do nagłego wyjazdu lub ważnego wydarzenia, kluczowym problemem staje się to ile trwa leczenie kanałowe. Nagły ból zęba wymagający dewitalizacji może pokrzyżować plany. Rozkładanie tradycyjnego leczenia na okres kilku tygodni może być problemem. Leczenie kanałowe pod mikroskopem załatwimy z kolei w ciągu jednej tylko wizyty u dentysty.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – RÓŻNICA METODSkuteczne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem powoli staje się powszechną praktyką dentystów? W bardzo krótkim czasie (nawet w ciągu 60 minut) można wyleczyć próchnicę i poprawić stan zęba. Mikroskop daje czytelny, dokładny i powiększony obraz zęba, co nie tylko polepsza ocenę, ale i odbudowę.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest innowacyjne, skuteczne, bezpieczne i polecane każdemu – zwłaszcza tym, którzy mają wąskie kanały lub stłoczone zęby. Tradycyjny przebieg zabiegu składa się z:

  • otwarcia zęba, zatrucia, usunięcia miazgi.
  • otwarcia kanałów, oczyszczenia komory zęba.
  • wstawienia nowego wypełnienia, które może służyć przez bardzo wiele lat.
  • odbudowania korony zęba, zamknięcie korzenia i zadbanie o estetyczny wymiar.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? ŚREDNI KOSZT

Dokładne określenie tego ile kosztuje leczenie kanałowe jest niemożliwe. Każdy gabinet ma swoje cenniki, zależne od ilości kanałów i leczonego przypadku. Średnio jednak można wskazać na kwotę 200-500 złotych. Koszt leczenia kanałowego przy zastosowaniach mikroskopu wynosi natomiast 800-1000 złotych. Jest większy, ponieważ leczenie kanałowe pod mikroskopem to większy nakład technologiczny i znacząca, pozytywna różnica w jakości i czasie leczenia.

5 (100%) 1 Głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *