Naturalne Wątroba

Domowe sposoby na oczyszczenie wątroby

Wiele mówi się obecnie o tym, jak negatywnie na nasze zdrowie wpływa tryb życia, który prowadzi wiele osób. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i biegu, często odżywiamy się niewłaściwie i niezdrowo na mieście, w dodatku w nieregularny sposób. Okazuje się, że pochłaniamy również wiele toksyn, ponieważ nasza żywność pełna jest sztucznych konserwantów i dodatków smakowych i zapachowych.

Toksyny pochłaniamy również żyjąc w wielkich miastach i oddychając zatrutym powietrzem, które w Polsce jest z roku na rok w coraz gorszym stanie. Nasze kosmetyki nie są pozbawione konserwantów, które trafiają przez skórę do krwiobiegu i prosto do wątroby, nerek oraz jelita grubego. Wiele osób nadużywa alkoholu, a także zmuszonych jest przyjmować każdego dnia leki syntetyczne, w których również znajduje się sporo niezdrowych dodatków.

Wątroba narażona jest więc każdego dnia na działanie szeregu szkodliwych substancji, które szkodzą jej i przeszkadzają w codziennych czynnościach. Lekarze zalecają więc, aby przynajmniej raz na jakiś czas przeprowadzić oczyszczenie wątroby z toksyn i szkodliwych substancji. Taka kuracja powinna odbyć się przynajmniej raz do roku, a w przypadku osób cierpiących na dysfunkcję wątroby, nawet częściej.

Oczyszczenie wątroby domowymi sposobami

Przede wszystkim, warto zacząć od naturalnych, domowych i sprawdzonych sposobów na detoksykację wątroby. Nie ma sensu stosować leków, ponieważ większość z nich zawiera sporo substancji toksycznych i konserwantów groźnych dla naszego zdrowia.

Jakie są najlepsze sposoby?

 • Przede wszystkim, można stosować zioła na oczyszczenie wątroby. Można je znaleźć  sklepach zielarskich oraz ze zdrową żywnością. Na wątrobę doskonale działa ostropest plamisty, który jest składnikiem wielu leków. Poza tym, sprawdza się mniszek lekarski, ziele karczocha, kwiat lawendy, czy koper włoski. Zioła zaparza się i codziennie wypija.
 • Warto też wypróbować naturalny błonnik pokarmowy, czyli wspomniany ostropest, babkę płesznik, babkę jajowatą i inne nasiona. Błonnik wspaniale oczyszcza wątrobę i jelita z toksyn. Pomaga też w walce z z zaparciami i kamieniami kałowymi. Nie wolno zapominać przy tym o piciu wody niegazowanej w dużych ilościach, ponieważ dzięki płynom błonnik działa we właściwy sposób.
 • Doskonałym preparatem na oczyszczenie wątroby jest Hepa Vitale. W jego skłąd wchodzi właśnie ostropest plamisty, czarnuszka siewna i nasiona babki płesznik. Zioła te oczyszczają wątrobę, zapobiegają wnikaniu nowych toksyn w jej komórki, jak również wspaniale wspierają proces jej regeneracji.
 • Ważna jest sama dieta dla wątroby. Nie wolno jadać potraw ciężkich i smażonych. Lepiej unikać mięsa czerwonego, nabiału i tłuszczy zwierzęcych.
 • Nie wolno pić w tym czasie alkoholu, palić papierosów i korzystać z innych toksycznych nałogów.
 • Poleca się dietę lekką, opartą na warzywach i owocach oraz kaszach grubych i płatkach. Można jeść lekkie chude mięso drobiowe i tłuste ryby.
 • Do diety jak najbardziej można włączyć oleje roślinne – oliwę z oliwek, olej kokosowy, rydzowy, czy też lniany.

Taka dieta musi być lekka i optymalna, aby nie obciążać wątroby. Należy jadać regularnie i o stałych porach. Posiłki powinny być niewielkie. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto jadać surowe warzywa i owoce, najlepiej ze skórką, ponieważ to w niej znajduje się sporo błonnika.

Jaka jest skuteczność domowych sposobów?

Jeżeli oczyszczenie wątroby przeprowadzone jest właściwie i trwa przynamniej przez okres dwóch tygodni do miesiąca, można spodziewać się rezultatów i regeneracji tego organu. Wiele osób jest zaskoczonych swoim samopoczuciem. Najczęściej zauważają one, że stan wątroby poprawił się, ponieważ:

 • znikają dolegliwości bólowe i trawienne, gazy i wzdęcia,
 • znikają cienie i wory pod oczami,
 • cera robi się świetlista,
 • poprawia się stan włosów i paznokci,
 • spada znacznie poziom złego cholesterolu i cukru we krwi,
 • ogólne samopoczucie poprawia się, znikają stany depresyjne.
oddaj głos

Może ci się spodobać

9 Komentarze

 1. Zioła Hepa Vitale faktycznie są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy oczyścić wątrobę bądź wątroba nas boli.
  Myślę, że jeśli mamy problem właśnie z wątrobą to powinniśmy postawić na dietę.

 2. Myślicie, że te domowe sposoby są naprawdę skuteczne?

  1. oczywiście, że tak 🙂 Inaczej tak naprawdę nie powinno się oczyszczać wątroby niż domowymi sposobami. Tylko dieta, zioła i sport

 3. U mnie po oczyszczaniu wątroby poprawiła się skóra i paznokcie 🙂 Nie wiedziałam, że to będzie miało aż taki wpływ na mój wygląd i samopoczucie. Teraz już nawet nie martwię się tak po jedzeniu, że pojawią się jakieś zaparcia. Same plusy takiego oczyszczania, czuję się lekka i wypoczęta!

  1. A jak się oczyszczałaś? Stosowałaś jakąś dietę czy może jakiś zabieg? 🙂 Też chciałabym zacząć oczyszczanie, ale nie wiem jak się do tego zabrać…

 4. Wiesz co najpierw zrezygnowałam ze wszystkich szkodliwych produktów. Dopiero wtedy zobaczyłam ile muszę zmienić w swojej diecie. Przestałam też oczywiście pić alkohol. Na początku było trudno, bo nie chciałam przez to zostawać w domu w weekendy ale przyzwyczaiłam się do zabawy bez alkoholu. Jak zmieniłam dietę to zaczęłam pić zioła HepaVitale, bo zawierają dużo błonnika, który oczyszcza wątrobę. Uważam, że taki sposób jak najbardziej wystarczy większości ludziom, którzy chcą oczyścić swój organizm:)

  1. I to jest zdrowe podejście do tematu 🙂 Fajnie, że Ci się udało. Ja też jestem w trakcie oczyszczania, ale dopiero drugi tydzień i nie jestem w stanie powiedzieć czy czuję jakąś różnicę. Trochę żołądek mi się rozstroił przez zmianę diety i wiecej błonnika, ale to powinno się uregulować

 5. bez mięsa dałabym radę, ale bez nabiału? 🙁

  1. Ja jadłam, ale w małych ilosciach. Raz na tydzień coś zjadłam jak miałam dużą ochotę, ale chyba to nie miało tak wielkiego wpływu chociaż lepiej by było gdybym zrezygnowała wiadomo 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *