Dieta Naturalne Zioła

Czy możliwe jest odtrucie organizmu w jeden dzień?

Coraz więcej osób w sposób świadomy podchodzi do swojego zdrowia i decyduje się na oczyszczanie i odtruwanie organizmu z toksyn. Jest to bardzo ważne dla kondycji organizmu, ponieważ zarówno w jelitach, jak i w nerkach i wątrobie gromadzi się spora ilość toksyn i szkodliwych, chemicznych substancji.

W jaki sposób dostają się one do naszego organizmu?

 • Większość z nich pochłaniamy z pożywieniem. W wielu produktach znajdują się konserwanty, substancje słodzące, poprawiające smak, zapach, a nawet kolor produktów.
 • Oddychając, w szczególności w dużych miastach, również jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji.
 • Używając kosmetyków wprowadzamy je przez skórę do układu krwionośnego.
 • Bez wpływu nie pozostaje alkohol, papierowy, a nawet leki, w których znajduje się sporo toksyn.

Warto więc raz na jakiś czas przeprowadzić odtrucie organizmu, aby funkcjonował on lepiej i efektywniej. Kiedy potrzebne jest nam odtrucie organizmu?

Najczęściej, pojawiają się takie symptomy, jak:

 • bóle brzucha i kłopoty trawienne,
 • wzdęcia i gazy,
 • bóle głowy,
 • problemy z cerą, włosami i paznokciami,
 • zmęczenie organizmu,
 • depresje i stany nerwowe.

Wówczas wiadomo na pewno, że w organizmie zebrała się spora ilość toksyn i szkodliwych substancji i należy się ich pozbyć. Jak można to zrobić?

Jednodniowe odtrucie organizmu

W Internecie można znaleźć obecnie wiele informacji o jednodniowych kuracjach odtruwających i oczyszczających organizm. Czy są one jednak skuteczne? Wiele zależy oczywiście od tego, w jakim stanie się znajdujemy. Jeżeli ktoś odżywia się w sposób prawidłowy, dba o siebie i nie nadużywa alkoholu, może zdecydować się na taką kurację. Należy ją jednak dość często powtarzać, przynajmniej raz na kilka miesięcy, aby miała ona jakikolwiek sens.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podjęcie kuracji odtruwającej, która potrwa przynajmniej przez tydzień lub dwa tygodnie. Wówczas można liczyć na znacznie bardziej spektakularne efekty.

Jak wygląda taka kuracja jednodniowa?

 • niektórzy decydują się na post i niczego nie jedzą, a piją jedynie wodę niegazowaną w sporych ilościach,
 • niekiedy są to diety oparte jedynie na sokach świeżo wyciskanych z warzyw, które można popijać przez cały dzień,
 • inni stosują na przykład picie soku z cytryny, z kiszonych ogórków lub kapusty. Mają one silne działanie przeczyszczające.

Można też nie jeść w ciągu dnia i zdecydować się jedynie na picie naparów ziołowych, które mają działanie oczyszczające i niwelujące toksyny w organizmie. Przykładem może być kompleks Hepa Vitale, który wspiera oczyszczanie wątroby. W jego skład wchodzi ostropest plamisty, babka płesznik i czarnuszka siewna. Wszystkie te rośliny doskonale regulują pracę układu pokarmowego i pozbawiają nas toksyn.

Nie zawsze można jednak liczyć na efekty po jednym dniu ich stosowania. Warto dodatkowo przeprowadzić lewatywę, aby pozbyć się złogów kałowych i niestrawionych resztek pokarmowych. Lewatywa może składać się z samej wody w temperaturze ciała lub może mieć dodatek soku z cytryny, który rozmiękcza treści kałowe.

Zdania na temat jednodniowych kuracji odtruwających organizm są obecnie bardzo podzielone. Taka głodówka na pewno nikomu nie zaszkodzi, jednakże najczęściej nie jest w stanie doprowadzić do oczyszczenia organizmu ze wszystkich złogów i toksyn, które gromadziły się miesiącami. Lepiej więc zdecydować się na nieco dłuższe odtrucie organizmu, które będzie opierało się na zdrowej diecie, sporcie, sporej ilości wody i przede wszystkim naturalnego błonnika pokarmowego, który działa szybko i skutecznie.

Takich jednodniowych kuracji na pewno nie powinny stosować kobiety w ciąży, ani matki karmiące piersią. Nie zaleca się ich również w przypadku dzieci i osób chorych na cukrzycę.

oddaj głos

Może ci się spodobać

9 Komentarze

 1. W jeden dzień raczej nie, ale tydzień czemu nie? 🙂 Jeśli chcemy dobrze oczyścić wątrobę, to myślę, że to jedyne rozwiązanie.

 2. Oczywiście, że w jeden dzień nie da się oczyścić organizmu…

  1. Da się, aloe ja bym się bała cały dzień pić tylko soki albo wodę, zasłabłabym po kilku godzinach z głodu hahaha

 3. Ja czasami stosuję taką dietę oczyszczającą jednodniową i jest mi po niej lepiej 🙂 Pewnie całkowicie nie oczyszczam swojego organizmu, ale lepsze to niż nic.

 4. Lepiej oczyszczać organizm powoli, zmienić po prostu dietę. Ja tak zrobiłam i nie żałuję, bo teraz czuję się znacznie lepiej. Piję oprócz tego zioła HepaVitale, które ratują moją wątrobę. To o wiele lepszy sposób na oczyszczanie niż jakieś diety jednodniowe 😉

  1. Zioła są bardzo dobre na oczyszczanie. Sama piję co jakiś czas i czuję, że wtedy jelita o wiele lepiej funkcjonują 🙂

 5. Jak często robi się lewatywę? Nie chce mi się bawić w te diety i ziółka. Zrobiłbym raz takie oczyszczanie i miałbym spokój, tylko trochę nieprzyjemne się wydaje..

  1. Zrobisz lewatywę i co, znowu wrócisz do starych nawyków? Takie oczyszczanie nie ma sensu. Lewatywę się robi jak już nie ma innego wyjścia i nie powinno robić się jej zbyt często

 6. Ja bym lewatywy nigdy nie zrobiła 😛 Już wolę powoli się oczyszczać za pomocą diety 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *