Dieta Naturalne

Co skutecznie oczyszcza organizm z trucizn?

Coraz więcej lekarzy zwraca swoim pacjentom uwagę na trucizny i toksyny, które znajdują się w ich organizmach. Mogą one powodować szereg nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu i w rezultacie prowadzić nawet do chorób autoimmunologicznych, które są bardzo groźne i trudno się je leczy. Okazuje się bowiem, że toksyny znajdujące się na przykład w jelicie grubym prowadzą do jego mikrouszkodzeń i wydostają się do organizmu, gdzie sieją prawdziwe spustoszenie. Pojawiają się wówczas alergie pokarmowe i niestrawności, ale też złe ogólne samopoczucie, bóle głowy i stawów, czy nawet depresja.

Wiele osób nie łączy swojego samopoczucia z tym, że w ich organizmie znajduje się spora porcja toksyn. Przyjmujemy je w następujący sposób:

 • najwięcej z nich zjadamy w pożywieniu – są to konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu, substancje poprawiające kolor jedzenia,
 • część pochłaniamy oddychając, w szczególności w dużych miastach, gdzie powietrze jest ciężkie i znajduje się w nim wiele niebezpiecznych dla zdrowia chemicznych substancji,
 • wiele toksyn przyjmujemy też stosując kosmetyki, które są konserwowane – wnikają one przez skórę bezpośrednio do krwiobiegu.

Organem, który narażony jest na największą ilość takich szkodliwych substancji jest oczywiście wątroba. Często spożywamy za duże ilości alkoholu, palimy papierosy, jadamy ciężko. Również syntetyczne leki, które przyjmujemy nie są pozbawione takich substancji i bardzo mogą nam zaszkodzić.

Dlatego kluczowym jest, aby co jakiś czas starać się oczyścić cały swój organizm z toksyn i szkodliwych substancji. Większość lekarzy zaleca, aby przynajmniej raz do roku przeprowadzić porządną detoksykację organizmu.

Co oczyszcza organizm w sposób naturalny?

Przede wszystkim, należy sięgać po produkty naturalne, ponieważ doskonale oczyszczają one nasz organizm. Wszystkie leki syntetyczne zawierają przecież mnóstwo dodatków i konserwantów, które są szkodliwe.

 • Na pewno, oczyszczając organizm, warto zrezygnować z alkoholu, palenia papierosów i innych nałogów.
 • Koniecznie należy też odstawić produkty ciężkostrawne i tłuste.
 • W diecie powinny znaleźć się tłuste ryby morskie, chude mięso i warzywa oraz owoce.
 • Produkty zwierzęce i tłuszcze powinny stanowić minimalną ilość pożywienia.
 • Bardzo ważny w oczyszczaniu organizmu jest błonnik pokarmowy. Można go znaleźć w kaszach gruboziarnistych, płatkach owsianych, ale również w pieczywie z pełnego ziarna, warzywach i owocach, które zjadamy ze skórką i błonkami. Błonnik oczyszcza jelita ze wszystkich złogów kałowych i toksyn, jakie się w nich znajdują. Poza tym, wspaniale oczyszcza też wątrobę.
 • Naturalnym błonnikiem pokarmowym, który można spożywać jest popularny oset, czyli ostropest plamisty, a także babka płesznik. Ziarna można dodawać do dań w całości lub mielić je.
 • Wiele osób zaparza również zioła, które doskonale działają: mniszek lekarski, czarnuszka siewna, ziele karczocha, kwiat lawendy, koper włoski, cykoria, rumianek, kruszyna, rozmaryn i wierzba biała.
 • Można zdecydować się na wysokiej jakości kompleks ziołowy, jak Hepa Vitale, który łączy w sobie ostropest plamisty, czarnuszkę i babkę płesznik.
 • Nie wolno zapominać o piciu jak największej ilości płynów, a najlepiej wody niegazowanej. Wspiera ona działanie błonnika, ale również rozrzedza toksyny i ułatwia ich wydalanie.

W trakcie takiej kuracji oczyszczającej, warto uprawiać jak najwięcej aktywności fizycznej, ponieważ wspiera ona metabolizm i procesy detoksykacji. Warto pamiętać o tym, że toksyny uwalniają się przez nasz układ wydalniczy, mocz, ale także w pocie. Przeczytaj też ciekawy artykuł o grzybach reishi.

Jak działa taka kuracja oczyszczająca organizm z toksyn?

Dzięki detoksykacji organizmu w naturalny sposób, można szybko i dość skutecznie odzyskać swoje zdrowie. Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy znikają u nich cienie pod oczami, cera staje się jaśniejsza i świetlista, znika katar, alergia sienna, czy pokarmowa. Często znikają również różnego rodzaju przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jak wzdęcia i gazy, które są uporczywe.

Detoksykacja wpływa też korzystnie na zdrowie osób, które cierpią na choroby autoimmunologiczne niewiadomego pochodzenia. Bywa, że całkowicie one się cofają, lub przynajmniej są mniej odczuwalne.

Jak często należy pić napary ziołowe?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy po zakończeniu całej detoksykacji organizmu mogą dalej stosować profilaktycznie napary z ziół. Okazuje się, że większość z nich można spożywać bez obaw przez cały rok. Warto jednak raz na jakiś czas zrobić przerwę w ich stosowaniu. Trzeba też obserwować, czy nie pojawiają się żadne skutki uboczne dla organizmu, ponieważ ostropest plamisty bywa alergenem u niektórych. Mogą wówczas pojawiać się bóle głowy i brzucha oraz niestrawności. Wówczas należy zioło odstawić i skonsultować się z lekarzem, czym można je zastąpić.

Odpowiednia, lekka i zbilansowana dieta powinna zaś towarzyszyć nam przez cały czas.

Co kilka miesięcy można również włączyć picie soku z cytryny, z kiszonych ogórków i kapusty, jak również nalewki z orzecha włoskiego. Wpływają one oczyszczająco, a także mają skłonność do likwidacji pasożytów, które niekiedy zamieszkują w naszych organizmach.

oddaj głos

Może ci się spodobać

9 Komentarze

 1. Przydatne wskazówki, teraz tylko wprowadzić je w życie : ) Cóż, muszę w końcu oczyścić wątrobę, może zrobię sobie jakiś post, zobaczymy.

 2. Znacie jakiegoś dobrego lekarza, który zajmuje się oczyszczaniem wątroby?

  1. a po co do lekarza? samemu można oczyszczać organizm za pomocą diety. Jak pójdziesz do lekarza to powie Ci to samo co przeczytasz tutaj albo przepisze ci jakieś tabletki, co jest zbędne

 3. Ja też piłam zioła jak bolała mnie wątroba i czułam się po nich lepiej. Co prawda nie od razu, ale po 2tygodniach jakoś 🙂

 4. Ooo przydałoby mi się takie oczyszczanie. Mam problemy z wątrobą już od długiego czasu i nie wiem co zrobić z tym. Lekarz oczywiście mówi, że to stres, ale teraz stresu nie mam!!

  1. Czasami skutki stresu czuć nawet do kilku miesiącach po stresującym okresie. Ale lekarze i tak Ci prawy do końca nie powiedzą byle zapisac leki albo po prostu im się nie chce

 5. można zrobić jakieś testy alergiczne na ostropest?

  1. a tego nie wiem, ale już lepiej będzie jak sama sie przekonasz i spróbujesz 😛

 6. Oby tak dalej. Brawo i gratulację za wysiłek włożony w taki wpis. Kolejna rzecz, że twój blog jest niczego sobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *