naturalne olejki na czystą cerę

Sposoby na piękno – jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze to dolegliwość z którą boryka się tysiące ludzi. Jest to problem dotykający zarówno młodzież jak i dorosłych. Są one spowodowane poprzez namnażające się bakterie, powodujące powstawanie stanów zapalnych skóry. Skutkiem są wypryski czy bolesne pryszcze podskórne. Najczęściej pojawiają się pryszcze na twarzy, dekolcie, plecach czy pryszcze na głowie. Czy istnieje skuteczny sposób na pryszcze?

Przyczyny powstawania podpowiedzą, jak pozbyć się pryszczy?

Zmiany na skórze mogą pojawiać się wszędzie. Główne powody ich powstawania to:

  • zmiany hormonalne,
  • stres,
  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • zła dieta.

Dzięki medycynie chińskiej i jej wynalazkowi, jakim jest mapa pryszczy, możemy poznać dokładne przyczyny pojawiania się wykwitów. Mapa pokazuje, które partie twarzy odpowiadają za poszczególne narządy w ciele. Dzięki niej wiemy, że często pojawiający się pryszcz w uchu może świadczyć o problemach z nerkami. Pryszcze na brodzie i pryszcze na szyi to problemy hormonalne, a także nadmiar stresu. O problemach z trawieniem i złą pracą jelit świadczą pryszcze na czole. Zmorą nastolatków są pryszcze na plecach, które mogą być przyczyną buzujących hormonów, a co za tym idzie zwiększonym wydzielaniem sebum w tej partii ciała, które jest świetną pożywką dla bakterii.

Jak pozbyć się pryszczy raz na zawsze?

Sposobów jest wiele, jedne bardziej skuteczne, inne mniej. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry ze skłonnością do powstawania zmian. Dokładne oczyszczanie skóry, stosowanie peelingów i kremów nawilżających i regulujących wydzielanie sebum, to podstawa. Należy także pamiętać, że wyciskanie pryszczy może powodować zaognienie zmian, a także rozsianie ich na większą powierzchnię. Skuteczne sposoby na pryszcze to także stosowanie odpowiednich kosmetyków. Warto zwrócić uwagę na ich skład, powinien być jak najbardziej naturalny, jak w przypadku kremu Sevolium. Reguluje nadmiar sebum, nie powoduje podrażnień, jest sposobem na skuteczną walkę z pryszczami.

Jak szybko pozbyć się pryszcza? Nie ma cudownych, błyskawicznych sposobów. Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek i znacząco poprawi stan skóry.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *