Oczyszczanie wątroby – co zrobić, aby ratować swoją wątrobę?

Pierwsze sygnały problemów z wątrobą mogą pojawić się nawet w młodym wieku i wcale niekoniecznie musi to być dowód bardzo złej diety czy fatalnej opieki rodziców. Zaburzenia w produkcji chociażby cholesterolu endogennego, a więc pochodzącego z samej wątroby chorego mogą już w młodym wieku zepsuć wyniki morfologii i zmusić np. lekarza prowadzącego do zapisania młodemu człowiekowi pierwszych leków regulujących cholesterol.

W rzeczywistości jednak przed wzięciem pierwszych leków na cholesterol czy wątrobę, można poprzez dietę oraz stosowanie naturalnych roślin czy ziół, oczyścić organizm i wspomóc odbudowę uszkodzonych komórek wątroby.

Naturalne metody na oczyszczanie wątroby

Oczyszczanie wątroby naturalnymi metodami staje się ostatnio coraz popularniejsze właśnie dlatego, że zioła czy warzywa wchodzące w skład oczyszczającej diety nie wpływają w najmniejszym nawet stopniu negatywnie na organizm i metabolizm człowieka. Natomiast leki przepisywane przeciwko cukrzycy czy cholesterolowi potrafią nie tylko wyjałowić organizm, ale de facto osłabić i dociążyć wątrobę czy popsuć układ trawienny i namieszać w jelitach. Najskuteczniejsze naturalne sposoby oczyszczenia wątroby, to przede wszystkim:

  • dieta oparta na warzywach, mniejszej ilości tłuszczów i czerwonego mięsa, rybach i zdrowych olejach, ale także nasionach,
  • całkowite wyłączenie alkoholu,
  • spożywanie dużej ilości ostropestu – w postaci oleju wytłaczanego z jego pestek lub też w postaci popularnych suszonych mieszanek ziołowych takich jak Hepa Vitale,
  • przyjmowanie większej ilości naturalnego błonnika pokarmowego, który ułatwia wydalanie toksycznych substancji i produktów przemiany materii na zewnątrz,
  • picie bardzo dużej ilości wody – napary ziołowe spełniają więc wiele funkcji jednocześnie, nie tylko nawadniając organizm, ale także rozluźniając mięśnie, uspokajając chorego, regulując procesy trawienne i metaboliczne, także na poziomie komórkowym,
  • specjalna kuracja z zastosowaniem oliwy z oliwek, soku jabłkowego i soli rzymskiej – polega na piciu tak przygotowanego roztworu w odpowiednich proporcjach składników silnie detoksykujacych oraz regenerujących wątrobę.

Ostropest i dobroczynna sylimaryna

Najsilniejsze działanie odbudowujące i regeneracyjne dla wątroby wykazuje związek jakim jest sylimaryna. Komplet flawonoidów w niej zawartych idealnie wykonuje wszystkie te zadania – w naturze występuje w bardzo wysokim stężeniu w ostropeście. W farmakologii także znajduje zastosowanie w wielu lekach. Dlatego najróżniejsze formy regularnego spożywania ostropestu wykazują bodaj najlepsze działanie w zakresie poprawy funkcjonowania tego kluczowego organu ludzkiego ciała.

Pierwsze efekty i skuteczność terapii

Skuteczność terapii zależy przede wszystkim od długotrwałego i regularnego stosowania się do nowych reguł postępowania. Nie wystarczy pić napar z ostropestu raz dziennie, z przerwami w ciągu tygodnia i oczekiwać natychmiastowych efektów. Naturalne oczyszczanie wątroby powinno łączyć w sobie elementy racjonalnej naturalnej diety oraz ziołolecznictwa. W ten sposób można ustrzec się leków przepisywanych na receptę, które niewątpliwie wątrobę obciążają dodatkowymi zadaniami i utrudniają pracę układu trawiennego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *