Oczyszczanie organizmu a dieta

Coraz więcej w mediach mówi się o tym, że bardzo ważną praktyką jest oczyszczanie organizmu raz na jakiś czas. Okazuje się bowiem, że każdy z nas pochłania ogromne ilości toksyn i sztucznych substancji, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Toksyny obecne są w powietrzu, które wdychamy i nie zależy to od nas. Poza tym, również nasze pożywienie nie jest ich pozbawione. Nawet wybierając produkty zdrowe, często narażamy się na konserwanty, substancje wzmacniające smak, zapach, czy nawet nadające kolor.

Kobiety używają często sporej ilości kosmetyków, które także przepełnione są chemią. Za każdym razem wnika ona przez naskórek do naszego organizmu i krwiobiegu. Stosujemy coraz więcej leków i suplementów diety, a one narażają wątrobę na działanie bardzo szkodliwych substancji. Nawet dzieci więc pochłaniają toksyny każdego dnia.
Zaleca się kurację oczyszczającą cały organizm z takich substancji przynajmniej raz do roku, a nawet częściej. Najlepiej zdecydować się na nią wiosną lub latem, kiedy mamy dostęp do sporej ilości świeżych i naturalnych produktów.

Oczyszczanie organizmu dieta

Najważniejsza jest dieta, ponieważ pozwala ona na szybkie zlikwidowanie toksyn. Przede wszystkim, w naszym pożywieniu powinien znaleźć się naturalny błonnik pokarmowy, którego rola jest nieoceniona. Nie jest bowiem trawiony, a w całości przedostaje się do jelita grubego. Tam pęcznieje pod wpływem płynów i działa jak odkurzacz, ponieważ zbiera wszelkie złogi kałowe, w których znajdują się toksyny. Błonnik rewelacyjnie oczyszcza też wątrobę. W jakich produktach można go znaleźć?

  • płatkach owsianych, jaglanych, orkiszowych, czy gryczanych,
  • grubych kaszach,
  • pieczywie oraz makaronach z pełnego ziarna,
  • warzywach i owocach, jedzonych ze skórką i błonkami,
  • nasionach – ostropeście, babce płesznik, babce jajowatej i innych.

Błonnik należy spożywać każdego dnia, w sporych ilościach. Oczywiście, nie wolno zapominać również o piciu płynów, a przede wszystkim wody, która powoduje, że pęcznieje on w układzie pokarmowym i spełnia swoje zadanie. Czytaj więcej na oczyszczanieciala.net.pl

Czego jeszcze nie może zabraknąć w diecie oczyszczającej organizm?

  • warzyw i owoców pod każdą postacią,
  • chudego mięsa drobiowego,
  • tłustych ryb morskich,
  • olejów roślinnych – oliwy z oliwek, oleju rydzowego, lnianego i kokosowego,
  • cebuli, czosnku, szczypiorku i cytryny.

Warto zrezygnować zaś z produktów mięsnych i nabiału. Oczywiście nie powinno się jeść ciężko i tłusto. Najlepiej posiłki przygotowywać na parze lub piec w folii, bez użycia tłuszczu. Powinny być one spożywane o regularnych porach, minimum cztery razy dziennie.

Nie zaleca się jedzenia słodyczy i picia alkoholu w trakcie oczyszczania organizmu. Niektórzy zalecają zaś, poza piciem naparów ziołowych, stosowanie soku z cytryny, z kiszonej kapusty i ogórków oraz nalewki z orzecha włoskiego. Wpływają one oczyszczająco i jednocześnie likwidują pasożyty, jeżeli takie znajdują się w organizmie.

Najlepszym rozwiązaniem jest nie rezygnowanie z diety po zakończeniu oczyszczania organizmu i kontynuowanie jej podstawowych założeń już przez całe życie. Dzięki temu, wspierany jest cały układ pokarmowy i trawienny. Jego prawidłowe działanie to podstawa dla zdrowia całego organizmu, ponieważ ma to ogromny wpływ również na układ immunologiczny.

Zaleca się również popijanie ziół oczyszczających organizm i wspierających wątrobę od czasu do czasu. Doskonałym produktem jest kompleks Hepa Vitale, który zawiera zarówno ostropest plamisty, jak również cenny błonnik pokarmowy. Poleca go wielu zielarzy, jak również lekarzy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *