Czy możliwe jest odtrucie organizmu w jeden dzień?

Coraz więcej osób w sposób świadomy podchodzi do swojego zdrowia i decyduje się na oczyszczanie i odtruwanie organizmu z toksyn. Jest to bardzo ważne dla kondycji organizmu, ponieważ zarówno w jelitach, jak i w nerkach i wątrobie gromadzi się spora ilość toksyn i szkodliwych, chemicznych substancji.

W jaki sposób dostają się one do naszego organizmu?

 • Większość z nich pochłaniamy z pożywieniem. W wielu produktach znajdują się konserwanty, substancje słodzące, poprawiające smak, zapach, a nawet kolor produktów.
 • Oddychając, w szczególności w dużych miastach, również jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji.
 • Używając kosmetyków wprowadzamy je przez skórę do układu krwionośnego.
 • Bez wpływu nie pozostaje alkohol, papierowy, a nawet leki, w których znajduje się sporo toksyn.

Warto więc raz na jakiś czas przeprowadzić odtrucie organizmu, aby funkcjonował on lepiej i efektywniej. Kiedy potrzebne jest nam odtrucie organizmu?

Najczęściej, pojawiają się takie symptomy, jak:

 • bóle brzucha i kłopoty trawienne,
 • wzdęcia i gazy,
 • bóle głowy,
 • problemy z cerą, włosami i paznokciami,
 • zmęczenie organizmu,
 • depresje i stany nerwowe.

Wówczas wiadomo na pewno, że w organizmie zebrała się spora ilość toksyn i szkodliwych substancji i należy się ich pozbyć. Jak można to zrobić?

Jednodniowe odtrucie organizmu

W Internecie można znaleźć obecnie wiele informacji o jednodniowych kuracjach odtruwających i oczyszczających organizm. Czy są one jednak skuteczne? Wiele zależy oczywiście od tego, w jakim stanie się znajdujemy. Jeżeli ktoś odżywia się w sposób prawidłowy, dba o siebie i nie nadużywa alkoholu, może zdecydować się na taką kurację. Należy ją jednak dość często powtarzać, przynajmniej raz na kilka miesięcy, aby miała ona jakikolwiek sens.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podjęcie kuracji odtruwającej, która potrwa przynajmniej przez tydzień lub dwa tygodnie. Wówczas można liczyć na znacznie bardziej spektakularne efekty.

Jak wygląda taka kuracja jednodniowa?

 • niektórzy decydują się na post i niczego nie jedzą, a piją jedynie wodę niegazowaną w sporych ilościach,
 • niekiedy są to diety oparte jedynie na sokach świeżo wyciskanych z warzyw, które można popijać przez cały dzień,
 • inni stosują na przykład picie soku z cytryny, z kiszonych ogórków lub kapusty. Mają one silne działanie przeczyszczające.

Można też nie jeść w ciągu dnia i zdecydować się jedynie na picie naparów ziołowych, które mają działanie oczyszczające i niwelujące toksyny w organizmie. Przykładem może być kompleks Hepa Vitale, który wspiera oczyszczanie wątroby. W jego skład wchodzi ostropest plamisty, babka płesznik i czarnuszka siewna. Wszystkie te rośliny doskonale regulują pracę układu pokarmowego i pozbawiają nas toksyn.

Nie zawsze można jednak liczyć na efekty po jednym dniu ich stosowania. Warto dodatkowo przeprowadzić lewatywę, aby pozbyć się złogów kałowych i niestrawionych resztek pokarmowych. Lewatywa może składać się z samej wody w temperaturze ciała lub może mieć dodatek soku z cytryny, który rozmiękcza treści kałowe.

Zdania na temat jednodniowych kuracji odtruwających organizm są obecnie bardzo podzielone. Taka głodówka na pewno nikomu nie zaszkodzi, jednakże najczęściej nie jest w stanie doprowadzić do oczyszczenia organizmu ze wszystkich złogów i toksyn, które gromadziły się miesiącami. Lepiej więc zdecydować się na nieco dłuższe odtrucie organizmu, które będzie opierało się na zdrowej diecie, sporcie, sporej ilości wody i przede wszystkim naturalnego błonnika pokarmowego, który działa szybko i skutecznie.

Takich jednodniowych kuracji na pewno nie powinny stosować kobiety w ciąży, ani matki karmiące piersią. Nie zaleca się ich również w przypadku dzieci i osób chorych na cukrzycę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *